Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vegetariánská dieta pomáhá chránit proti rozšířené nemoci tlustého střeva

Vegetariánská dieta pomáhá chránit proti rozšířené nemoci tlustého střeva

 

Vegetariánská dieta pomůže při prevenci divertikulární choroby tlustého střeva, což je nejrozšířenější onemocnění střev v západním světě. Nová studie prokázala, že vegetariáni mají o třetinu menší pravděpodobnost onemocnění touto chorobou oproti těm, kdo jedí maso.

Divertikulární choroba byla popsána jako problém západní civilizace a převažuje u lidí žijících v Evropě a v USA.

Tato choroba je velice pravděpodobně způsobena nedostatkem vlákniny ve výživě, což zdůrazňuje nový výzkum, prováděný Univerzitou v Oxfordu. Z testované skupiny 47 033 všeobecně zdravých lidí se výzkumníci zaměřili na zdraví 15 459 vegetariánů, a objevili, že vegetariánská strava, obsahující přirozeně vysoký podíl vlákniny, byla příčinou 30%- ního snížení rizika rozvoje divertikulární choroby střev.

Účastníci výzkumu, kteří jedli přibližně 25 g vlákniny denně, zejména ze zeleniny, ovoce, ovsa a žita, byli s daleko menší pravděpodobností vystaveni riziku vzniku divertikulární choroby, než ti, kteří jedli jen 14 g vlákniny denně.

Doporučená denní dávka (RDA) je 18 g vlákniny, což se zdá být ještě příliš malé množství jako prevence vzniku divertikulárního onemocnění.

Zdroj: British Medical Journal, 2011; 343: d4131).